Na konci prosince mi domů přišel balíček z e-shopu www.pinkdot.cz s 18 štětci od BH Cosmetics. Značku BH Cosmetics znám už několik let od té doby, co jejich Galaxy Chic paletku ukázala ve videu Carli Bybel a já jí dostala jako jeden z dárků k maturitě. Tehdy to pro mě byla první drahá paletka a i dnes po ní sahám při líčení moc ráda. Je skvělá. A proto jsem byla ráda, že můžu vyzkoušet i jejich štětce.
Vybrala jsem si sadu Studio Pro, která v sobě má i praktické pouzdro na štětce, které se hodí hlavně při líčení. Dnes Vám představím všech 18 štětců a poreferuji Vám, které štětce jsou fajn a které mě zklamaly, nebo mi v sadě chybí.
Je obal na štětce důležitý?
Začnu pouzdrem, které vypadá moc hezky. Je z umělé kůže, hezky sedí a krom 18 štětců se do poudra vejde štětců víc, což oceňuji. Všech 18 štětců je buď ze syntetických, nebo přírodních vláken.
Umělé vs přírodní
To, co mi chybí, jsou informace, které štětce jsou umělé a které přírodní, protože to sice na první pohled můžu poznat, ale také nemusím. Hledala jsem všude možně, ale nenašla jsem, které štětce jsou z čeho, což je podle mého velká škoda.
Jako první Vám ukáži štětce, které jsem používala nejčastěji a které jsem si oblíbila. Takže začneme pozitivně. První štětec je duo fiber štětec, který jsem používala na zapracování make-upu. Doma mám podobné štětce dva a už mi jich několik rukama prošlo. Tenhle ze všech těch, které jsem zkoušela nejlepší. Make-up hezky zafixuje a je příjemný a hodně hebký.
Plochý štětec na make up nebo masku
Druhý štětec, který používám prakticky denně je plochý štětec na make-up, nebo masku, který využívám k nanesení make-upu na pleť a následně ho zapracuji jiným štětcem. Je velmi jemný a bohužel se mi u něj oddělila rukojeť, což sice zpraví lepidlo, ale byla bych raději, kdyby se to nestalo. Například u Zoeva štětců, které mám doma přes rok, se mi to za celou dobu nestalo.
Oblíbila jsme si i štětec na korektor, kterým zapracovávám hutný korektor, nebo při úpravě obočí, kdy obočí definuji navíc ještě korektorem.
Denně používám i kartáček na obočí, který mi v mé sbírce chyběl, protože se mi před časem rozbil. Je šikovný a jde vidět, kdy ho použíji a kdy ne.
Tenhle štětec je skvělý na nanášení rtěnky. Je precizní a dobře se s ním pracuje.
Když jsem poprvé viděla tenhle rovný štěteček, myslela jsem si, že to bude jeden z těch, který nevyužiji. Opak je pravdou. Sahám po něm, když upravuji kontury rtů, nebo korektor nad, nebo pod obočím.
Velký štětec na pudr je také fajn, řekla bych, že tento štětec je z přírodních štětin, nabere hodně produktu a je opravdu jemný.
Sada obsahuje i štěteček na rtěnku, který se nikdy neztratí a pracuje se s ním dobře, protože je hodně střižený do špičky. Má zkrátka skvělý tvar.
To byly štětce, po kterých jsem sahala poměrně často a ráda, zbytek štětců mě zase tolik neoslovil. Některé hodně pelichají, jiné jsou na mé oko moc velké a pro jiné jsem ještě nenašla využití. Když se delší dobou líčím štětci, na které jsem zvyklá, těžko se pak učím s jinými, protože mi příjde, že nejsou tak dobré. Měla jsem to tak i u štětců Zoeva, které jsem používala po štětcích z ebay. Ze začátku jsme si myslela, že Zoeva štetce jsou hrozné, ale s odstupem roku mohu říct, že jsem si zvykla jak na strukturu, velikost a střižení.
Štětce, které v mé sbírce nezabodovaly…
Myslím si, že podobně to budu mít i u některých štětců, které mi teď nesedly. Tento štětec není zase tak špatný, používala jsem ho na oční stíny na víčko. Je hezky střižený a jemný, takže oko nedráždí. Stíny z něj ale docela dost opadávají a já nejsem na takový štětec moc zvyklá.
Další štětec je určený na obočí, nebo linku. Linky si pořád ještě nedělám, protože to neumím a na obočí mi příjde poměrně velký. Na obočí tedy zůstavám věrná štětci z ebay, protože ten od Zoeva je zase moc jemný.
Velký nebo malý? A co je vlastně správně?
Štětec do ohybu víčka je jemný, ale na mě opět velký. Ráda pracuji s menšími štětci, protože je podle mého pak výsledek preciznější a více podle mých představ. To je ale otázka toho, co preferujete vy.
Štětec na blending opět to stejné. Je velký. Využila jsem ho několikrát na rozjasňující korektor pod oči a tam se použít dá.
Tohle je takový bráška štětce na pudr. Bohužel z něho padají štětiny. Jelikož jsem ho skoro nepoužívala, může to být i tím.
Tento štětec je podle mého určený buď na korektor, nebo rozjasňovač, možná i na konturování? Příjde mi, že rozjasňovač s ním nenanesu tak intenzivně, jako s jinými štětci a kontury mi s ním nejdou.
Následující tři štětce jsou určené na oči. Znovu je problém v tom, že jsou moc velké a já nejsem zvyklá pracovat s tak velkými štětci. Myslím si, že jsou přírodní. Dost z nich padají štětiny a štětce nemají hezký tvar. Bohužel u štětců na oči mi z této sady sedl jen málo který.
Štětec na tvářenku je na mě naopak moc malý a má ohnuté některé štětiny. Občas ho použíji, když mám ostatní štětce špinavé, ale jinak ne.
Suma sumárum…
Abych to shnula, tak bych řekla, že se štětci na tvář budete ve smes spokojeni, jsou příjemné a pracuje se s nimi hezky. U štětců na oči mám problém s tím, že jsou moc velké, ale pokud jste na takové štětce zvyklé, budiž. Štětce Zoeva jsou podle mého lepší. Pokud ale potřebujete nějáké základní štětce na líčení a doma žádné nemáte, mohly by Vám stačit. Profesionální ale určitě nejsou.
Cena a využitelnost štětců
Cena sady je 949 Kč, což je hezká cena, vzhledem k tomu, že sada obsahuje 18 štětců. Chybí mi tu rovný krátký štětec na konturování a hlavně tužkový štětec, bez kterého si neumím líčení představit. Pouzdro je super.
Podle mého je velmi důležité se na štětce podívat někde reálně, nebo alespoň ve videu, abyste věděli, co od takové sady očekávat. Mějte hezký den, Karolína 🙂