Už jako malá jsem měla ráda pistáciovou zmrzlinu a pistácie, což bylo koneckonců vidět i na naší svatbě. Náš svatební dort byl s pistáciemi a byla to ta nejlepší volba. Erhartův pistáciový dort prostě musíte ochutnat. Ale pojďme se od zákusků přehoupnout ke kosmetice, protože dnes tu mám něco ultra voňavého. A připravte se, budu chválit až do nebes. Sprchový peeling, který vám ukážu je b-o-ž-í a dlouho jsem z žádné pečující kosmetiky nebyla tak nadšená.
Jak asi víte, několikrát do měsíce natáčím videa na YouTube kanál Elnino parfumerie a chodí mi i kosmetika, kterou používám k natáčení. A tak se mi dostal do rukou Tělový peeling od značky Payot. Ještě abych to uvedla na pravou míru, produkty mi chodí do videí pro Elnino, takže žádný produkt nikde zmiňovat nemusím. Recenzi jsem se rozhodla napsat z vlastní vůle a proto, že jsem z peelingu hooodně nadšená.
Značku Payot neznám a nikdy jsem od nich nic nezkoušela, takže se přiznám bez mučení – zprvu jsem byla skeptická. Když jsem ale zjistila, jak nádherně peeling voní, přehodnotila jsem pomyslnou tabulku nejlepších peelingů a tenhle pistáciový jsem bez otálení přeřadila na první místo. Voní totiž jako zmíněná pistáciová zmrzlina. Do slova! Dá se říct, že jsem se do něj zamilovala na první přičichnutí.
Proč používat peeling?
Peeling pokožku zjemňuje a odstraňuje odumřelé kožní buňky, díky čemuž je pokožka schopná lépe a účinněji vstřebávat krémy, oleje, séra nebo tělová másla, která na ni následně aplikujete. Také pomáhá redukovat projevy celulitidy a podporuje tvorbu elastanu a kolagenu v kůži, což je fajn zejména po 25. roku života, kdy množství kolagenu v těle ubývá. Všechny peelingy se rozdělují na abrazivní (ty obsahují brusné částečky) a neabrazivní (enzymatické, chemické atd). Zatímco na pleť preferuji ty šetrnější – enzymatické, na tělo mám raději ty, které obsahují brusné částečky, protože mám díky tomu pocit, že odumřelé kožní buňky odstraním opravdu poctivě.
Peeling od Payot obsahuje zrníčka pistácií a sladkých mandlí a jak jste asi pochopili, voní úžasně. Co se týká exfoliace, je hrubý tak akorát, takže si myslím, že ho můžete použít klidně 2x-3x týdně, místo klasického sprchového gelu. Samozřejmě teď nemluvím o peelingu na obličej a dekolt, ten by se měl provádět jednou za týden nebo jednou za 14 dní, podle typu pleti. Po každém peelingu je totiž potřeba, aby kůže zregenerovala, a protože je kůže na obličeji citlivější a tenčí než na těle, zabere regenerace delší dobu.
Po pistáciovém peelingu mám pokožku příjemně hladkou a nevysušenou, takže nemám tendence se mazat tak hutnými krémy. Pokud tedy hledáte extra voňavou a luxusní péče, pistáciový peeling od Payot je za mě TOP!
Jednotnou cenu jsem bohužel nikde nenašla. Na některých e-shopech stojí okolo 300 Kč, jinde až 900 Kč. Takový rozdíl v ceně se jen tak nevidí, takže mi to hlava moc nebere. Jak jsem ale zmiňovala výše, já mám peeling z elnino.cz, tam vychází na necelé tři stovky, takže bych objednala tam.
Co vy a tělové peelingy? Používáte? A co říkáte na tělový peeling Payot? Mějte se krásně, K.